Warto Przeczytać

Postanowiłem przygotować dla Was kilka porad odnośnie sesji plenerowej i narzeczeńskiej.
Zdaję sobie z tego sprawę, że nie każdy dobrze czuje się przed obiektywem i jest to dla wielu z Was stresujące zadanie. Żeby pracowało nam się lepiej, atmosfera powinna być luźna, a Wy powinniście być naturalni. Zdaję sobie również sprawę z tego że nie każdy chce taką sesje mieć i mimo że ona jest w  pakiecie, nie każdy musi ją robić. Dla tych którzy się na nią decydują ( jest was znacznie więcej) i nie do końca wiedzą jak powinna ona wyglądać mam kilka rad, przeczytajcie je, a myślę że kilka wątpliwości Wam wyjaśnię.

 

Zapisane Kadry

1.  Bądź sobą.
Sesje plenerową ustalamy kilka dni wcześniej,  dogadujemy szczegóły i omawiamy jak ona będzie wyglądać, mamy w głowach różne koncepcje tego jak chcemy żeby ona wyszła. Nie mamy dużego wpływu na to jaki będziemy mieć w dniu sesji samopoczucie. Każdy może mieć gorszy lub lepszy dzień ale to właśnie o to chodzi, jeżeli w dniu sesji wasz nastrój jest melancholijny- pokażcie to!.  Jeżeli chce Wam się śmiać, złapaliście głupawkę to bardzo dobrze! Nie ukrywajcie emocji, pokażcie siebie, właśnie takich jacy jesteście naprawdę. Prawdziwe emocje są tym, czego u was szukam i nie należy się tego wstydzić. Pamiętajcie, że nie jesteście pierwsi z którymi robię plener ślubny i traktujcie mnie jak waszego dobrego znajomego przy którym czujecie się swobodnie.

Zapisane Kadry

2 Wasza historia.

Uważasz że sesja plenerowa jest nudna i to zwykłe pozowanie ? Nic bardziej mylnego.
Opowiedzcie mi gdzie się poznaliście – jedzmy tam i zacznijmy sesje. Macie pasje które chcecie pokazać na zdjęciach? Doskonale, zrobimy plener ślubny łącząc waszą pasję z waszą miłością.
Pomysłów na plener ślubny czy sesje narzeczeńską jest tyle, ile Was i Waszych historii.

Zapisane Kadry

3.Mnie tam nie ma…

Pomyślcie, że ten gość z aparatem to wasz przyjaciel, jestem tam dlatego żeby zrobić Wam świetną pamiątkę. Jest ktoś na waszym weselu i sesje plenerowej komu zależy bardziej na doskonałych zdjęciach niż wam samym, to właśnie ja. Zatem o mnie się nie martwcie, wiem jak to zrobić  i możecie mi zaufać, jedyne czego od was wymagam to tego żebyście bawili się dobrze i byli sobą.
Zapisane Kadry

4.Ubierzcie się wygodnie.

Mowa tu o sesji plenerowej w inny dzień niż dzień ślubu. Kto powiedział że musicie być ubrani dokładnie tak jak w dzień ślubu? Jeżeli obcasy to buty w których nie lubisz chodzić, zostaw je i weź taki w których dobrze się czujesz. Jeżeli koszule ubierasz raz w roku i nie lubisz w niej chodzić, ubierz fajny t-shirt. Najważniejsze to czuć się komfortowo i pewnie

Zapisane Kadry

5. Wybierzmy miejsce sesji.

To bardzo istotny element każdej sesji ślubnej i narzeczeńskiej, chciałbym żebyśmy wybrali je wspólnie. Są miejsca które lubicie, które przywołują w Was pozytywne wspomnienia, lub związane są z waszymi zainteresowaniami? Jedźmy tam!  Dobrze jest kiedy miejsce które razem wybierzemy  będzie Wam bliskie.

Zapisane Kadry

6. Co na sesje?

Na sesje zabierzcie tylko konieczne rzeczy, zabieranie dużej ilości ubrań, kosmetyków czy gadżetów ogranicza Waszą mobilność. Często potrzebę są wygodne buty aby przechodzić z miejsca na miejsce i w zasadzie to wszystko. Noszenie przy sobie dużej ilości bagaży powoduje że jest mniej zdjęć spontanicznych w momentach kiedy myślicie że odłożyłem aparat na bok.

Zapisane Kadry

7. Rada dla Pani Młodej.

Tutaj porada dla kobiet . Jeśli chodzi o włosy to najlepiej wyglądają włosy rozpuszczone.Możemy w bardzo łatwy sposób uzyskać dynamikę zdjęć.
Makijaż oczywiście jest wskazany, nie musi być profesjonalny. Najważniejsze to czuć się dobrze i komfortowo.

Zapisane Kadry

8. Zaufaj mi.

Skoro już tu jesteście i wybraliście mnie jako fotografa zaufajcie mi i to w jaki sposób chce wam przedstawić Waszą historię. Zaufajcie nam, chce dla Was jak najlepiej! Dotyczy to wyboru pory sesji, miejsca czy nawet pogody.

 

 

Zapisane Kadry
Fotograf Nowy Sącz